BIOGRAFIJA

Rođena u Beogradu 16. februara 1978. godine.
1997. završila je srednju baletsku školu Rossella Hightower u Kanu (Francuska).
2001. je diplomirala na Fakultetu dramskih umetnosti u klasi profesora Biljane Mašić, dok je specijalističke studije za mjuzikl završila na Fakultetu umetnosti 2003. godine.
2006. godine postala je stalni član ansambla Pozorišta na Terazijama.
2017. godine je nakon položenih diferencijalnih ispita upisala master studije ikonopisa na Visokoj školi SPC za umetnost i konservaciju, koje je uspešno završila 2018. godine.
2020. godine, na istoj školi završila je i master studije za restauraciju i konservaciju.

NAGRADE

1999. – Kadar 1/1 Novosti Nada, Nagrada za najboljeg debitanta u filmu Maksimum Marte Gligorijević.

PROFESIONALNO ISKUSTVO

SARADNJA U POZORIŠTU

Saradnja sa profesionalnim pozorištima kao glumica, koreograf i majstor scenskog pokreta:

SARADNJA NA TELEVIZIJI

Radio drame, televizijske reklame i preko 300 sati na sinhronizaciji crtanih filmova. Iskustvo kao spiker i producent.

KARIJERA

FILMOVI

2019. Kalup (Monte Royal Pictures, Vuk Ršumović)
2011. Sestre (Monte Royal Pictures, Vladimir Paskaljević)
2007. Odbačen (Testament Film, Miša Radivojević)
2008. Na lepom plavom Dunavu (Intermedia Network, Darko Bajić)
2008. Čarlston za Ognjenku (Intermedia Network, Uroš Stanojević)
2001. Yu (Novotny&Novotny, Franc Novotny)

TV FILMOVI

2008. Na lepom plavom Dunavu (Darko Bajić, RTS 1)
2005. Ivkova slava (Zdravko Šotra, RTS 1)
2003. Ilka (Zdravko Šotra, RTS 2)
1999. Maksimum (Marta Gligorijević, RTS 1)

TV SERIJE

2020. Kralj (United Media, Zdravko Šotra)
2020. Kalup (Monte Royal Pictures, Vuk Ršumović)
2020. Beležnica (Košutnjak Film, Miroslav Lekić)
2019. Dug Moru (Monte Royal Pictures, Goran Gajić)
2015. Otvorena vrata (Monte Royal Pictures, Miša Vukobratović)
2015. Evropa Bre (Monte Royal Pictures, Miroslav Lekić)
2003. Mile protiv tranzicije (B92, Radivoje Andrić, Srđan Živković)
2002. Kazneni Prostor (Marko Sopić)

POZORIŠTE

2013. Zona Zamfirova (Pozorište na Terazijama, Sterijino Pozorište)
2010. Buđenje (Pozorište na Terazijama, Mikaele Merole)
2007. Kabare (Pozorište na Terazijama, Chat Valker)
2006. Čikago (Pozorište na Terazijama, Kokan Mladenović)
2004. Kaput mrtvog čoveka (Atelje 212, Đorđe Marijanović)
2003. Smrt Uroša Petago (CZKD)
2000. Klin (BDP, Rale Milenković)
1999. Cipele od kengurove kože (BDP, Irena Ristić)
© 2021. Ana Maljević | Sva prava zadržana